Bilimsel Program

  

  7 NİSAN 2018, Cumartesi
       
  08:45-09:00 Açılış
  09:00-10:30 OTURUM 1: Kafa Tabanı – Baş Boyun Bölgesinin Vasküler Patolojileri
 Oturum Başkanları: Dr. Gürsel SAVCI, Dr. Can KARAMAN
 

09:00-09:30

Kafa tabanı anatomi ve temel patolojileri

Dr. Selen BAYRAKTAR
 

09:30-10:00

Kafa çiftleri anatomisi ve radyolojisi

Dr. Naim CEYLAN
 

10:00-10:30

Baş Boyun bölgesinin vasküler patolojilerinde endovasküler tedavi yaklaşımları

Dr. Bahattin HAKYEMEZ
  10:30-11:00 Kahve Arası
  11:00-12:00 OTURUM 2: Baş Boyun Bezleri
 Oturum Başkanları: Dr. Bahattin HAKYEMEZ, Dr. Meltem NASS DUCE
 

11:00-11:30

Tiroid nodüllerinde yaklaşım; ATA /TIRADS kriterleri

Dr. Artür SALMASLIOĞLU
 

11:30-12:00

Diffüz tiroid hastalıklarında tanı, ayırıcı tanı

Dr. Artür SALMASLIOĞLU
  12:00-13:00 KONFERANS: Dr. Ercan TUNCEL
 Oturum Başkanları: Dr. Uğur TOPAL, Dr. Zeynep YAZICI
  13:00-14:30 Öğle Yemeği
  14:30-16:00 OTURUM 3: Sinonazal Kavite
 Oturum Başkanları: Dr. Naile BOLCA TOPAL, Dr. Selen BAYRAKTAR
 

14:30-15:00

Sinonazal kavitenin anatomisi ve varyasyonlar

Dr. Uğur TOPRAK
 

15:00-15:30

Sinonazal kavitenin enfeksiyonları ve enflamasyonları

Dr. Bahar KEYİK
 

15:30-16:00

Sinonazal kavite tümörleri

Dr. Can KARAMAN
  16:00-16:30 Kahve Arası
  16:30-18:00 OTURUM 4: Mukozal Alan
 Oturum Başkanları: Dr. Gökhan GÖKALP, Dr. Bahar KEYİK
 

16:30-17:00

Nazofarinks tümörleri, evrelendirme

Dr. Yeliz PEKÇEVİK
 

17:00-17:30

Oral kavite ve orofarinks tümörleri, evrelendirme

Dr. Meltem NASS DUCE
 

17:30-18:00

Larinks ve hipofarinks tümörleri, evrelendirme

Dr. Can KARAMAN
   
  8 NİSAN 2018, Pazar
       
  08:30-10:30 OTURUM 5: Temporal Kemik
 Oturum Başkanları: Dr. Cüneyt ERDOĞAN, Dr. Suzan ŞANLISOY
 

08:30-09:00

Temporal kemik anatomisi

Dr. Meltem NASS DUCE
 

09:00-09:30

Temporal kemik enfeksiyonları/kolesteatom

Dr. Suzan ŞANLISOY
 

09:30-10:00

Temporal kemik cerrahisi öncesi bilinmesi gereken
varyasyonlar/gizli köşeler

Dr. Nezahat ERDOĞAN
Dr. İrfan Çelebi
 

10:00-10:30

Klinisyen radyologdan ne bekler?

Dr. Ömer AFŞİN ÖZMEN
  10:30-11:00 Kahve Arası
  11:00-12:30 OTURUM 6: Orbita Oturumu
 Oturum Başkanları: Dr. Ömer Fatih NAS, Dr. Nezahat ERDOĞAN
 

11:00-11:30

Orbita travmasında radyoloji

Dr. Müfit PARLAK
 

11:30-12:30

Orbita enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları: klinisyen ve
radyolog gözüyle

Dr. Zeynep YAZICI
Dr. Bülent YAZICI
  12:30 Kapanış